Guilan Pain Clinic

Guilan Pain Clinic

کلینیک فوق تخصصی درد گیلان افتخار دارد با در اختیار داشتن دانش طب سوزنی به شما در درمان و کنترل دردتان کمک کند .

تاریخچه طب سوزنی و نحوه اثر طب سوزنی

طب سوزنی به  2000 سال قبل بر میگردد . این نوع درمان از کشور چین نشات میگیرد . بنا به اعتقاد چینیان شیوه عمل طب سوزنی بر عناصر پنجگانه که شامل : آتش ، خاک ، فلز ، اب و چوب هستند  و هر یک  از عناصر ، در شکل گیری وجود و شیوه عمل ما در زندگی موثرند . یک متخصص طب سوزنی  به خوبی از چگونگی عناصر پنجگانه و قوانین طبیعت آگاه است و می تواند از آنها برای تشخیص  بیماری کمک بگیرد و به درمان بیمار بپردازد .درمانگر به دنبال  ناهماهنگی در جریان انرژی  بدن می گردد . در این حالت انرِژی که در محور حیاتی در بدن  در جریان است  در جاهای به مانع برخورد کرده زیرا دلیل آن عدم تعادل بین عناصر پنجگانه است و درمانگر باید عنصری را که در بدن ضعیف تر عمل می کند بیابد و با انتخاب نقطه صحیح برای انجام طب سوزنی عنصر مورد نظر  را تقویت کند و هماهنگی را به بدن باز  می گرداند . طب سوزنی چین ،  معتقد است که بدن انسان تحت تاثیر دو نیروی (یین ) که شامل صفاتی چون سردی و ارامش و (یانگ ) که شامل  گرمی و هیجان و فعالیت می باشد قرار دارد که می توان با تحریک مسیر ها و نقاط مشخص د ربدن ( بیش از 2000 نقطه )  آزاد به حال تعادل یا چی رساند .

سوزن های طب سوزنی :

سوزن های طب سوزنی که در طب سوزنی  استفاده می شوند فلزی بوده و تقریبا به اندازه  قطر چند موی سر می باشد . سوزن طب سوزنی به دلیل صیقلی بودن و نداشتن سوراخ  در مرکز سوزن جهت تزریق بسیار نازک تر  و درد کمتری دارند اغلب بیمارانی که این روش را برای درمان برگزیده اند بیان می کنند که هنگام فرو کردن سوزن به بدنشان احساس درد زیادی نمی کنند . البته مهارت درمانگر در استفاده از سوزن می تواند میزان درد حاصله را کاهش دهد . ( اضطراب و نگرانی بیمار می تواند  سبب افزایش حس درد گردد ) لازم به ذکر است با توجه به دستورالعمل های سازمان بهداشت جهان ، استفاده از سوزن های مخصوص برای افراد احتمال عفونت و انتقال بیماری با طب سوزنی ممکن نمیباشد . طب سوزنی ، مورد تایید سازمان FDAو سازمان بهداشت جهانی WHOو سالانه مبالغ هنگفتی صرف تحقیق درباره این روش درمانی کهن  ولی تازه شناخته شده می شود .

طب سوزنی و کمر درد :

بین مهره ها کمر موادی غضروفی و ژلاتینی قرار دارد که باعث حرکت آسان مهره ها روی هم میشوند . حال اگر فشار زیاد یا حرکات بد و نامناسب به ستون فقرات وارد شود . ماده ژلاتینی وسط غضروف بین مهره ها از محل خود بیرون زده و به  ریشه  های  عصبی فشار وارد می کند . که باعث درد در ناحیه کمر می شود طب سوزنی یک راه حل بسیار موثر برای معالجه کمر درد های مزمن  است طب سوزنی شدت درد بیمار را کاهش داده  و ناتوانی های بیمار را با رفع اسپاسم ، کاهش التهاب عضلات و اعصاب و بهبود خون رسانی به نخاع و اصلاح انحنای کمری می گردد .

طب سوزنی و کاهش وزن :

چاقی معمولا  به خاطر عملکرد وضعیت دستگاه گوارش و نامتعادل بودن و میزان مواد غذایی هضم شده که وارد دستگاه گردش خون می شوند ایجاد شده و با بیماری هایی چون فشار خون افزایش اسید اوریک و درد مفاصل  خود را نشان  می دهد در این روش  نقاط حساس با سوزن های مخصوص هدف گرفته  می شوند  تا کانال های انرژی  تمیز شده و تعادل خون  و چربی تنظیم شدهو با تخریب مستقیم سلول های چربی و تعداد سلول های چربی در بدن کمتر شده و اشتهای فرد کاهش یافته و در نهایت وزن کاهش می یابد .

طب سوزنی  و میگرن :

میگرن سر درد شایع و ضربان دار یا دوطرفه ای است که سبب اختلال در دید ، تهوع ، سرگیجه و استفراغ شده از این جهت سبب بروز اختلالات اساسی در زندگی شخص مبتلا می گردد . طب سوزنی یکی از مهم ترین  اقدامات درمانی بر علیه این عارضه آزار دهنده است .

موارد استفاده طب سوزنی :

کمر درد ، سیاتیک ، روماتیسم مفصلی ، آرتروز زانو  و گردن ، درد های شانه ، فلج ناشی از سکته مغزی  و فعال کردن دوباره ماهیچه های  تنبل ، افسردگی و اضطراب ، آسم ، زخم معده اثنی عشری ،  قاعدگی دردناک و نامنظم ، درمان وزوز گوش ، مشکلات مغز و اعصاب و روان ، سندرم روده تحریک پذیر یا I.B.Sفشار خون پایین

Posted On: Writer:
روابط عمومی